Ana Sayfa

Güven, Kalite ve Sorumluluk ; 
Hizmet Anlayışımızın Vazgeçilmez Üç Temel Taşıdır 1995 on Beri...

KEYİF VE HUZURUN EGE HALİ

EGE KÖYLERİ TURU

1.GÜN         : Akşam İstanbul’dan belirlenen yer ve saatlerde Manisa’ya hareket.  Manisa şehir Yaklaşık 550 km lik yol mesafesini normal hava ve yol koşullarına bağlı olarak muhtelif molalar eşliğinde 8 saat gibi bir sürede kat edeceğiz.

2.GÜN         : Sabah Manisa’ya varış. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra birçok antika eşya, yöresel elbiseler, taş oymaları, deriden yapılmış ürünlerin bulunduğu YENİHAN görülecektir. Yenihan gezimiz sonrasında rotamızı SPİL DAĞINI görerek bölgede bulunan SART ANTİK ŞEHRİ’ne çeviriyoruz. Yenihan – Spil Dağı – Sart antik kenti toplamda yaklaşık 95 km olup 1 saat 45 dakikalık yolculuk yapılacaktır. SARDİS diğer adıyla SART ANTİK KENTİ gezisi sonrasında BOZDAĞ üzerinden bölgede bulunan canlı alabalık çiftliklerinin olduğu noktada öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrasında 50 km lik bir mesafe geçerek AYDINOĞULLARI BEYLİĞİNİN KURULDUĞU BİRGİ KÖYÜ’NE geçiyoruz. Tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey CAMİİ gezileri sonrasında rotamızı TİRE’YE çeviriyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan ÖDEMİŞ’İ de görerek. TİRE’YE varış. Asırlık kestane, ceviz ve çınar ağaçları arasında bir dağ köyü olan KAPLAN KÖYÜ bölgede göreceğimiz son yer olacaktır. Kaplan köyü gezimiz sonrasında KUŞADASI’NA geçiş. Odalarımıza yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN         : Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Selçuk ilçesine bağlı eski Rumların yaşadığı şarabı ile meşhur ŞİRİNCE KÖYÜ’NE çeviriyoruz. Şirince Köyünü gezdikten sonra NESİN MATEMATİK KÖYÜNÜ görüyor ve geziyoruz. burada öğle yemeği için 1 saatlik serbest zamanımız olacaktır. Yemek sonrasında SÖKE yolu üzerinden 80 km lik bir yol kat ederek yine eski Rum evlerinin olduğu ve mübadele yıllarına kadar Rumların yaşadığı DOĞANBEY KÖYÜNE gidiyoruz. Doğanbey köyü gezimiz sonrasında Kuşadası’nda bulunan otelimize geri dönüyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Geceleme Kuşadası otelimizde.

4.GÜN         : Sabah kahvaltımızı sonrası İstanbul’a dönüş. Dönüş esnasında URLA gezilecektir. Bölgedeki İLK ZEYTİNYAĞI FABRİKASI görülecek ardından rotamızı Çeşme’nin sörf merkezi olan ALAÇATI’YA çeviriyoruz. Buradaki gezimiz sonrasında ÇEŞME, ÇEŞME LİMANI ve arından ILICA görüldükten sonra gezeceğimiz yerlerde meşhur DAMLA SAKIZLI TÜRK KAHVESİ ve LEZİZ ÇEŞME KUMRUSU size tatmanız için tavsiyemiz olacaktır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra saat 13.00 – 14.00 arası İstanbul’a hareket ediyoruz. Gece saatlerinde İstanbul’a varış. Grubumuzu aldığımız noktalara bırakarak bir başka YAĞMUR TUR organizasyonunda görüşmek dileği ile ayrılış.