Ana Sayfa

Güven, Kalite ve Sorumluluk ; 
Hizmet Anlayışımızın Vazgeçilmez Üç Temel Taşıdır 1995 on Beri...

Saraybosna- Mostar - Blagaj - Konjic - Poçitel

1.GÜN : Sabah İstanbul Yeni Havalimanında tur rehberimizle buluşmanın ardından bilet ve bagaj işlemleri sonrası uçağımıza geçiyor ve THY ile SARAYBOSNA’YA hareket. Saat 10.45’te Saraybosna Uluslararası havalimanına iniş. Gerekli işlemler sonrasında bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve Saraybosna turumuza başlıyoruz. Saraybosna’da ilk durağımız Baş çarşı bölgesine yapılacak kısa bir yolculuk, ve yolculuk esnasında panaromik şehir turu ve genel bilgilendirme. Baş çarşı bölgesine varışımızın ardından, turumuzun başlangıcı. Saraybosna turumuz süresince görülecek yerler arasında; Milli Kütüphane, İnat Kuça (İnat Evi), akabinde Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı olan merhum Aliyya İzzet Begoviç’in şehitlik içerisinde bulunan mütevazi anıtını ziyaret, akabinde sırasıyla Sebil, Başçarşı Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii, Kurşunlu Medresesi, Saat Kulesi, Bezistan, Ferhadiye Camii, Katedral, Markale Pazar Yeri, Vjecna Vatra (Özgürlük Ateşi). Sonrasında, bu yıl 100. Yıldönümü olan ve 1. Dünya savaşının çıkmasına neden olan olayın yaşandığı Avusturya-Macaristan Prensi Arşiduk Ferdinand suikastının yapıldığı tarihi Latin Köprüsünü ziyaret, ve son olarak Hünkar Camii’ni ziyaret. Şehir turumuzun bitiminde, şehrin tadını çıkarmak adına rehberimizin belirleyeceği bir serbest zaman, ve serbest zaman bitiminde belirlenen saatte ve yerde buluşma, ardından aracımıza geçiş ve otelimize trasnfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

2.GÜN : Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Mostar bölgesine hareket. . İlk durağımız olan tarihi taş köprünün bulunduğu ve akıncıların durak noktası olarak bilinen “Konjic” şehrine hareket. Şehrin Stari Grad bölgesine yapacağımız ziyaret esnasında Neretva nehrinin üzerinde bulunan 6 kemerli tarihi taş köprü ve civarındaki Osmanlı Mimarisi yerleşim bölgesini ziyaret, ve belirlenen saatte araca yerleşme ve Jablanica şehrine hareket. Sıradaki durağımız, II. Dünya savaşı esnasında tahrip edilmiş Tren Yolu Köprüsü, ve belirlenen saatte aracımıza geçerek döneminin gayri resmi sınır kapısı görevini yapmış olan tarihi Pocitel köyünü ziyaret, akabinde 1500’lerin başında, Sarı Saltuk Han tarafından yaptırılmış Alperenler Tekkesi’ni de içerisinde barındıran Blagaj bölgesine doğru hareket. Blagaj gezimiz esnasında, Buna Mağarası ve Buna Nehri göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun bitiminin ardından nehrin kenarındaki restoranlarda manzaranın tadını öğle yemeğimizi alarak ve sadece bu nehirden çıkan kırmızı benekli alabalık mönülü sofra bizleri bekliyor. Yemek sonrası aracımıza geçiş ve Hersek bölgesinin Başkenti ve en büyük şehri Mostar’a hareket. Mostar turumuza Stari Grad bölgesini gezerek başlıyoruz. Görülecek yerler arasında, sırasıyla, Karagöz Bey Camii, Koski Mehmet Paşa Camii ve Osmanlı İmparatorluğu bölgedeki hoşgörüsünün bir emsali olarak 450 yıl boyunca ayakta kalmayı başarmış tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret. Rehberimiz tarafından belirlenecek serbest zamanın ardından aracımıza geçiş ve otelimize transfer. Yol güzergahımız üzerinde bulunan JABLANICA bölgesinde ki kuzu çevirmecilerde isteğe bağlı yemeğimizi KUZU ÇEVİRME olarak alıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme Saraybosna’da ki otelimizde.

3.GÜN : Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimize çok yakın olan MİLLİ PARK ve savaş esnasında şehre can veren Tünel’i şehirde son olarak göreceğimiz yerler olacaktır. Gezimiz sonrasında Saraybosna Havalimanına hareket ve uçakla İstanbul’a dönüş.

ÜCRETİMİZE DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ ;

 • İstanbul – Saraybosna – İstanbul uçak bileti,
 • 2 gece Saraybosna’da 4 YILDIZLI hotelde konaklama,
 • Otelde 2 akşam yemeği,
 • Otelde 2 sabah kahvaltısı,
 • Program dahilinde belirtilen  tüm çevre gezileri,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
 • 1618 sayılı kanun gereğince zorunlu sigorta,

  ÜCRETİMİZE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ;
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Yurt dışı çıkış ücreti,
 • Şahsi harcamalar, otelde alınan ekstralar ve müze giriş ücretleri